The King and I

Vstupenky na: The King and I

The King and I

 
Od 843 Kč

Toto je zcela nový produkt v naší nabídce. Své vstupenky můžete rezervovat již nyní, a to zde. Bližší informace o produktu budou brzy k dispozici.

Helen George, best known as Trixie in the hit BBC One series Call The Midwife, will star as Anna Leonowens. Playing opposite Helen George at Bristol Hippodrome in The King and I will be renowned Broadway performer Darren Lee as King of Siam.  This gloriously lavish production is brought to the stage by an internationally renowned creative team under Tony Award-winning director Bartlett Sher (South Pacific / My Fair Lady / To Kill a Mockingbird) and will feature a world-class company of over 50 West End and Broadway performers and a full-scale orchestra.  The King and I is the greatest musical from the golden age of musicals – with one of the finest scores ever written including Whistle a Happy Tune and Shall We Dance.
 

Změna termínu zdarma Změna termínu zdarma
Nyní můžete změnit svůj rezervovaný termín zdarma! Jednoduše využijte níže uvedený formulář pod sekcí “Kontaktujte nás” a zašlete nám e-mail s informací o novém termínu a to nejméně 5 dní před původně rezervovaným termínem.

Adresa

Dominion Theatre

Adresa
268-269 Tottenham Court Road London W1T 7AQ

×

Zákaznická linka

228 880 877 228 880 877

Potřebujete pomoc? Lene Vám s radostí odpoví na Vaše dotazy