Modest

Vstupenky na: Modest

Modest

 
Od 388 Kč

Toto je zcela nový produkt v naší nabídce. Své vstupenky můžete rezervovat již nyní, a to zde. Bližší informace o produktu budou brzy k dispozici.

“Cause here she comes. She’s the baddest, bitchin’ babe of art” In 1874 Elizabeth Thompson stuns the Royal Academy with her painting, Roll Call. Five years later, she falls two votes short of becoming the first woman elected to the academy. In between, she must shoulder the hopes and dreams of women across the country – including her suffragette sister – while fighting for her place at a table full of top hats, ties and mutton chop beards. Theatre, music hall and drag king swagger collide as Modest brings you a Victorian art scene superstar. Performed by a cast featuring the UK's hottest drag talent, this electrifying new play will break your heart and start a revolution. Written by Ellen Brammar (I Hate Alone) with music by Rachel Barnes, set design by QianEr Jin and costume design by Terry Herfield, Modest is co-directed by Luke Skilbeck (Milk Presents) and Paul Smith (Middle Child).

Změna termínu zdarma Změna termínu zdarma
Nyní můžete změnit svůj rezervovaný termín zdarma! Jednoduše využijte níže uvedený formulář pod sekcí “Kontaktujte nás” a zašlete nám e-mail s informací o novém termínu a to nejméně 5 dní před původně rezervovaným termínem.

Adresa

Kiln Theatre

Adresa
269 Kilburn High Road London NW6 7JR

×

Zákaznická linka

228 880 877 228 880 877

Potřebujete pomoc? Lene Vám s radostí odpoví na Vaše dotazy